Elektrické podlahové vytápění je zajímavou alternativou k obvyklému vodnímu podlahovému vytápění. Jeho pořizovací náklady jsou významně menší, montáž rychlejší a především regulace naprosto přesná a snadná.

Kdy se vyplatí elektrická podlahovka?

Nejvíce se vyplatí díky nízkým pořizovacím nákladům do objektů s nízkou tepelnou ztrátou (typicky nízkoenergetické či pasivní domy). Současně jsou vhodné do rekonstruovaných místností, díky snadné instalaci a nízké konstrukční výšce celkové podlahové skladby oproti vodnímu podlahovému topení.

Topné kabely

Topné kabely se pokládají na folii (umístěné na podlahovém polystyrenu), která je označená rastrem. Délky těchto odporových kabelů určí buďto projektant, nebo je navrhneme sami. V průměru nám trvá položit např. 150 m2 cca 1 – 2 dny.

Topné rohože

Topné rohože, které jsou dražší nežli topné kabely, se nejčastěji pokládají v koupelnách přímo pod dlažbu na již hotovou podlahu.

Topné fólie

Topné fólie jsou vhodné na suchou pokládku pod podlahovou krytinu (vyjma dlažby). Jejich největší výhodou je minimální výška.

Inteligentní vytápění

Elektrické podlahové vytápění je možné zapojit klasicky, kdy se každá místnost reguluje samostatným termostatem. Skvělou variantou je ovšem nechat v místnostech pouze teplotní čidla, která jsou zapojena do speciálního rozvaděče, který lze následně ovládat např. z mobilního telefonu i na dálku. Jednoduše si tak například při cestě z prodlouženého víkendu na horách přitopíte před příjezdem domů.

Orientační cena